еМагазин

Tag : Џулијан Асанж

Свет ТОП СТОРИИ

Џулијан Асанж осуден на една година затвор

Никола Осило
Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж доби 50 недели затвор (11,5 месеци) поради прекршување на условната слобода пред седум години. Асанж оттогаш се криеше во амбасадата...
Свет ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Во Лондон уапсен основачот на Викиликс, Џулијан Асанж

Редакција
Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж денеска е уапсен во амбасадата на Еквадор во Лондон, каде престојуваше седум години, откако му беше даден азил во 2012...
Свет

Џулијан Асанж предмет на софистицирана шпионска операција

Редакција
Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж беше предмет на софистицирана шпионска операција во амбасадата на Еквадор во која тој се наоѓа од 2012 година, соопшти денеска...