еМагазин

Tag : управител

Бизнис ТОП СТОРИИ

Иван Туџаров не е повеќе управител на Реплек Фарм

Редакција
Управителот на Реплек Фарм ДООЕЛ Скопје, Иван Туџаров, поради приватни причини дава оставка од позиција – управител на Друштвото за фармацевтско хемиски производи Реплек Фарм,...
Бизнис

Боријан Борозанов е нов управител на фабриката на Џонсон Мети во Македонија

Редакција
Боријан Борозонов е нов управител на компанијата Џонсон Мети во Северна Македонија, почнувајќи од март годинава, информираат од компанијата. „Јас сум исклучително возбуден што сум...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Приведен управителот на барот „Мош“, вчера инспекторатот спровел сто контроли

Редакција
Денеска околу 00:30 часот од страна на полициски службеници приведено е лицето М.Д. (41) од Скопје, кое е задржано во ПС Центар. Лицето е приведено...
Локално

Управител на кафе бар сам си издал дозвола за движење за време на полициски час

Редакција
Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал поднесе кривична пријава против Ш.М.(35), поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Сергеј Самсоненко назначен за управител на авиокомпанијата „Сис авиејшн“

Редакција
Централниот Регистар на Република Македонија по пријавата за упис на разрешување и именување на управител и запишување на одлука за промена на актот за основање...