еМагазин

Tag : Сергеј Самсоненко

Спорт ТОП СТОРИИ

Самсоненко заминува од РК Вардар: Приходот на клубот не е ни 10 проценти од она што го давам

Редакција
Првиот човек на машкиот ракометен клуб Вардар, Сергеј Самсоненко се повлекува од клубот. „Изминува веќе 7-та година од моето раководење и финансирање на ракометот во
Бизнис ТОП СТОРИИ

Сергеј Самсоненко назначен за управител на авиокомпанијата „Сис авиејшн“

Никола Осило
Централниот Регистар на Република Македонија по пријавата за упис на разрешување и именување на управител и запишување на одлука за промена на актот за основање