еМагазин

Tag : вкупно

Македонија ТОП СТОРИИ

Вкупно 1.586 заболени од корона вирусот: Регистрирани 14 нови случаи

Редакција
Министерство за здравство информира дека во изминатите 24 часа направени се 242 тестирања, а потврдени се 14 нови случаи на Ковид-19 и тоа во Скопје-5,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Вкупно 1.539: Нови 13 случаи на заболени од коронавирусот

Редакција
Во изминатите 24 часа направени се 292 тестирања, а потврдени се 13 нови случаи на Kовид-19 и тоа во: Куманово-1, Прилеп-3, Тетово-3, Велес-5 и Битола-1,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Вкупно 1.511: Најмал број на заболени од корона вирусот од почетокот на епидемијата, регистрирани само петмина

Редакција
Министерство за здравство информира дека во изминатите 24 часа направени се 249 тестирања, а потврдени се пет нови случаи на Ковид-19 и тоа во Скопје-2,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Вкупно 1.442 заболени од корона вирусот: Потврдени се 21 нови случаи

Редакција
Во изминатите 24 часа направени се 279 тестирања, а потврден е 21 нов случај на Ковид-19 и тоа во: Скопје – 7, Куманово -6, Прилеп-4,...