еМагазин

Tag : Вулин

Балкан ТОП СТОРИИ

Пендаровски ја „распламти“ Србија: „Подобро да молчи на јазикот, кој освен нас никој не го признава“

Редакција
Остри реакции во Србија предизвика изјава на претседателот Стево Пендаровски за косовските медиуми дека се противи на идејата за корекција на границата меѓу Белград и...
Балкан

Данас: Чуден напад на Вулин врз Стево Пендаровски

Редакција
„Подобрувањето на односите меѓу Србија и Северна Македонија се чини дека имаше краток здив“, констатира во аналитичкиот текст весникот Данас, кој во Белград важи за...
Балкан

Српскиот министер за одбрана Вулин обвини дека Скопје е центар за разузнавачки активности против Србија

Редакција
Скопје стана она што порано беше Будимпешта, центар на разузнавачки работи против Србија, место каде се обезбедува финансирање и поддршка за цинкароши и сечикеси од...