еМагазин

Tag : загинат

Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео+фото) Еден загинат и еден исчезнат во поплавите во грчкиот град Волос

Редакција
Едно лице го загуби животот, откако врз него паднал ѕид, а еден е исчезнат во поплавите во грчкиот град Волос, според портпаролот на противпожарната служба...
Локално ТОП СТОРИИ

Едно лице загина во пожар во куќа во Струмица

Редакција
Едно лице загина во пожар што избувнал синоќа по 20 часот во ќуќа на улица „Пиринска“ број 26 во Струмица. Според информациите од ТППЕ Струмица,...
Локално ТОП СТОРИИ

Еден загинат во сообраќајка на булеварот „Киро Глигоров“, го удрил автомобил додека менувал гума

Редакција
Едно лице загина во сообраќајката што се случила денеска на булеварот „Киро Глигоров“. Друго лице, пак, е пренесено во болницата по хируршки болести „Св. Наум...
Локално ТОП СТОРИИ

46-годишен маж загина откако возилото му излетало од патот Кичево-Охрид

Редакција
Едно лице загина во сообраќајна несреќа што се случила ноќеска околу еден час по полноќ на магистралниот пат Кичево-Охрид, кога патничко возило „Фолксваген Голф“, со...
Локално ТОП СТОРИИ

44-годишен радовишанец загина во сообраќајка на експресниот пат Штип-Радовиш

Редакција
Четириесет и четири годишен радовишанец е жртва во сообраќајна несреќа што денеска во 14:39 часот се случи на експресниот пат Штип-Радовиш. Портпаролот на СВР Штип,...
Локално

Едно лице загина, а друго е повредено во сообраќајна несреќа во Куманово

Редакција
Едно лице загина, а друго е повредено во тешка сообраќајна несреќа што се случила утрово во Куманово, соопштија од Итна помош Куманово. Од итната помош...
Локално

Еден загинат четворица тешко повредени во сообраќајќа кај Охрид

Редакција
Едно лице го загуби животот, а четири се тешко повредени во сообраќајната незгода што утрово во 1:25 часот се случи на излезот од Охрид кон...