еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„ЗСФ-КОМ“ на Фатмир Етеми повторно ја зголеми сопственоста во „Скопски пазар“

„Скопски Пазар“ АД Скопје преку Македонската берза известува дека во изминатиот период по пат на трговски пренос правното лице „ЗСФ-КОМ“ ДООЕЛ Скопје се стекнало со дополнителни 7 обични акции издадени од „Скопски Пазар“ АД Скопје.

„ЗСФ-КОМ“ во овој момент е сопственик на 15.995 обични акции што преставува 22,55% од вкупниот број на обични акции издадени од „Скопски пазар“.

„ЗСФ-КОМ“ е градежна компанија на поранешниот пратеник Фатмир Етеми кој по континуираното купување акции од „Скопски пазар“ беше назначен за член на Надзорниот одбор на компанијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„ЗСФ-КОМ“ на Фатмир Етеми е купувачот кој плати 572.000 евра за 2.753 акции од „Скопски пазар“

Промени во Надзорниот одбор на „Скопски пазар“: Фатмир Етеми еден од новите членови

Ќе го преземе ли Фатмир Етеми управувањето со „Скопски пазар“?

„ЗСФ-КОМ“ на Фатмир Етеми на „голема врата“ влегува во „Скопски пазар“

НБРМ даде согласност: Фатмир Етеми нов член на Надзорниот одбор на Комерцијална банка

Сашо Давитковски ја намали сопственоста во „Скопски пазар“ на 10,64 отсто од вкупниот број акции

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Министерството за транспорт и врски купува пет лимузини

Никола Осило

Минчо Јорданов сведочеше во „Шпион“: Со Божиновски соработував и потоа ме уценуваше

Никола Осило

Како имот пријавил поранешниот министер за финансии, Драган Тевдовски

Редакција