еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила осомничената за „Рекет“, Фросина Ременски

И потпреседателката на македонското Собрание и пратеничка на владејачката СДСМ, Фросина Ременски се најде на листата со осомничени за мега-скандалот „Рекет“.

еМагазин го разгледа нејзиниот анкетен лист кој го доставила до Државната комисија за спречување корупција кога станала пратеник.

Каков имот пријавила?

Според нејзиниот анкетен лист, како заеднички имот со сопругот пријавила земјиште и куќа во Скопје, од 300 метри квадратни, стекнати со договор за купопродажба.

Како личен имот пак пријавила земјиште и куќа од 95 метри квадратни во Крива Паланка, кој ги добила како подарок.

Нејзиниот сопруг вози БМВ и мотор Веспа, а тие имала два кредити, кои требало да ги отплати минатата година.

Целиот нејзин анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Можни ли се нови „сочни бомби“ по кулминацијата на случајот „Рекет“?

Ќе остане ли Ременски потпретседател на Собранието откако беше осомничена во „Рекет“?

Што изјави Фросина Ременски пред да биде осомничена за „Рекет“?

Заев ќе ја разреши Ременски од сите партиски функции

Фото: Фејсбук/Ременски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кои хронично болни лица треба посебно да бидат претпазливи на корона вирусот и ослободени од работа

Редакција

Антикорупциска отвори два предмети против Мицкоски

Редакција

„Браќата Манаки уште во 1903 ја снимија Македонија“: Твитер за првата фотографија од црната дупка

Редакција