еМагазин

Tag : апарат

Македонија

Поради замена на апарат гласањето на едно избирачко место во Росоман ќе се продолжи за еден час и 50 минути

Редакција
Се појавил проблем на едно избирачко место во Општина Росоман, во село Трстеник, не работел апаратот и бил заменет со нов. Таму гласањето ќе се...
Локално

Скопјанец во казино кршел апарат за игра на среќа

Редакција
На 09.11.2020 во 05.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во казино на ул„ Иван Хаџиниколов“,С.А.(45) од Скопје оштетил апарат за игра на среќа,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Рудникот САСА донираше апарат за анестезија на болницата во Кочани

Редакција
Денеска во општата болница со проширена дејност – Кочани беше извршено официјалното примопредавање на новиот апарат за анестезија, донација од Рудник САСА. Се работи за...
Локално

„Нервозен“ радовишанец искршил апарат за игри на среќа

Редакција
На 07.02.2019 година во 23,10 часот во ПС Радовиш, Р.Б.(29) од Радовиш пријавил дека истиот ден околу 22,50 часот во казино во Радовиш Д.П. од...
БАШ НИ Е ЌЕФ

ЕВН донираше апарат за рана дијагностика на оштетувања на слухот во Општата болница Куманово

Редакција
ЕВН донираше  апарат за рана дијагностика на оштетувања на слухот кај новороденчињата во Општата болница Куманово. Годишно на одделот за акушерство и неонаталогија во оваа...