еМагазин

Tag : чевли

Бизнис

Работат само 10 отсто од чевларските претпријатија во Куманово: Недостигаат материјали за работа

Редакција
Околу десет проценти од чевларските компании во Куманово работат во овој период. Дел од фирмите користат или планираат да користат владини мерки за да се...
Бизнис

Корона вирусот може да затвори кумановски чевларски компании кои извезуваат во Северна Италија

Редакција
Претседателот на Здружението на текстилната и кожарската индустрија Ангел Димитров на денешната прес-конференција во Стопанската комора рече дека корона вирусот во Италија ќе погоди и...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерството за одбрана распиша тендер за купување машки и женски чевли

Никола Осило
Министерство за одбрана – сектор за логистика распиша тендер за набавка на машки и женски чевли за службена униформа. Проценета вредност на договорот без ДДВ...
ЖИВОТ

(Галерија) „Паоло Бочели“ во центарот на Скопје налик на продавница за чевли во европска метропола

Редакција
Продавницата за чевли „Паоло Бочели“ во центарот на Скопје е налик на продавниците за чевли како во европските метрополи. Уредена со стил кој има италијански...