еМагазин

Tag : демонстрации

Балкан

(Видео) Протест во Атина поради посетата на Помпео: Демонстранти го запалија американското и знамето на НАТО

Редакција
Илјадници демонстранти маршираа низ улиците на Атина за време на посетата на американскиот државен секретар Мајк Помпео. Тие ги запалија знамињата на САД и НАТО...
Балкан ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Србија: Демонстранти упаднаа во зградата на РТС, полицијата ги извлече

Редакција
Демонстранти од антивладиниот протест познат како „Еден од пет милиони“, предводени од лидерот на опозицијата, Бошко Обрадовиќ, синоќа упаднаа во зградата на српскиот јавен сервис РТС...