еМагазин

Tag : гостување

Забава ТОП СТОРИИ

Во МНТ гостува монобајката „Презимето на розата“ во изведба и режија на Оливера Балашевиќ

Редакција
На големата сцена во Македонскиот народен театар (МНТ) на 15. март 2024 година со почеток во 20 часот ќе гостува монобајката „Презимето на розата“, во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Заболените од корона вирусот кај нас, од утре ќе почне да се лекуваат со крвна плазма и примена на озонотерапија

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче изјави дека кај нас, лекувањето со крвна плазма на заболени со корона вирусот ќе започне од утре во болницата „8...
Забава

Познатиот Никола Ѓуричко ќе ве насмее до солзи со стенд ап шоуто во Скопје и Штип

Редакција
Во Скопје гостува познатиот српски актер, продуцент и водител, Никола Ѓуричко со свое стенд ап шоу, „Сè што сте сакале да знаете за Џони, а не...
Локално ТОП СТОРИИ

Од Центарот за култура од Тетово биле презафатени да информираат дека „Танец“ гостува, салата полупразна

Редакција
Граѓаните на Тетово останаа неинформирни дека во градот вчера гостуваше најпознатиот национален ансамбл за народни игри и песни на Македонија „Танец“. Локалните медиуми и новинари...
Забава

Оваа недела во Битола гостува легендарната Неда Арнериќ со претставата „Се извинуваме, многу се извинуваме“

Редакција
Легендарната Неда Арнериќ, српска и поранешна југословенска филмска, театарска и тв-глумица која ја знаеме и ние од многу македонски филмови, а најмногу од филмот „Исправи...
Македонија

Силјановска не сака да седне на „жешкото столче“ на „Телма“

Редакција
Телевизија „Телма“ извести дека претседателската кандидатка Гордана Силјановска Давкова го откажала „жешкото столче“. Таа, најпрво го прифатила гостувањето, а потоа без образложение го одбила за денеска...