еМагазин

Tag : Кејт Брнс

ЖИВОТ

Амбасадорката Кејт Брнс им служеше палачинки на вработените во амбасадата на САД

Редакција
Американската амбасадорка во земјава Кејт Брнс придружувана од заменик-шефицата на мисијата Литлџон им служеа американска палачинки на вработените во амбасадата на САД за да им...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Претседателот прав домаќин: Пендаровски со сопругата ги прошетаа амбасадорката на САД, Кејт Брнс и нејзиниот сопруг во Галичник

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски заедно со својата сопруга Елизабета денеска ги прошетаа американската амбасадорка Кејт Брнс и нејзиниот сопруг Скот во едно од најубавите македонски села...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кејт Брнс номинирана за нова амбасадорка на САД во Македонија

Редакција
Претседателот на САД, Доналд Трамп ја предложи Кејт Мери Брнс (Kate Marie Byrnes) за нов амбасадор на САД во Македонија која треба да дојде на...