еМагазин

Tag : кинески вакцини

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Најчитани на еМагазин за 2021: Кинеските вакцини не создаваат клеточен имунитет, нивната заштита многу брзо бледее, вели проф.Трајковски

Редакција
Проф. Дејан Трајковски, кој редовно на Фејсбук прави анализи за Ковид-19 состојбата, овој пат се осврнува на ефикасноста на кинеските вакцини. „Една, за мене изненадувачка,...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Проф. Трајковски: Кинеските вакцини не созддаваат клеточен имунитет, нивната заштита многу брзо „бледее“

Редакција
Проф. Дејан Трајковски кој редовно на Фејсбук прави анализи за Ковид-19 состојбата, овој пат се осврнува на ефикасноста на кинеските вакцини. „Една, за мене изненадувачка,...
Македонија

Антикорупциска комисија од Народна банка добила документ за вратениот аванс за кинеските вакцини

Редакција
Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) е при крај со предметот за набавката на вакцините за Ковид-19 и има информации што не се се...
Македонија ТОП СТОРИИ

Филипче: Кинеските вакцини се безбедни, ќе се вакцинирам следната недела

Редакција
Сакам да ги уверам граѓаните дека кинеските вакцини се безбедни и затоа ќе дадам личен пример. Ќе се вакцинирам следната недела, напиша на својот Фејсбук...