еМагазин

Tag : Киро Дандаро

Бизнис

Во блок-трансакција продадени 12.000 акции од „Киро Дандаро“ за 168.000 евра

Редакција
Во блок-трансакција вредна 10,3 милиони денари или околу 168.000 евра денеска на Македонската берза се продадоа 12.000 акции од „Киро Дандаро“ АД Битола. Акциите се...
Бизнис

Печатница „Киро Дандаро“: Незначителен пожар и без последици

Редакција
АД печатница „Киро Дандаро“ – Битола информира дека синоќа по 22 часот во еден од магацините на фабриката се случил незначителен пожар и без последици....
Бизнис

Во блок-трансакција вредна 395.000 евра продадени 28.200 акции од Киро Дандаро Битола

Редакција
Во блок-трансакција вредна 24,3 милиони денари или околу 395.000 евра денеска на Македонската берза се продадоа 28.200 акции од Киро Дандаро Битола. Акциите се продадоа...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Во блок-трансакција продадени 12.365 акции од „Киро Дандаро“ за 10,6 милиони денари

Редакција
Во блок-трансакција вредна 10,6 милиони денари денеска преку Македонската берза беа продадени 12.365 акции од „Киро Дандаро“ АД Битола. Акциите се продадоа по цена од...
Македонија

Гласачките ливчиња имаат 21 заштита и невозможно е нивно фалсификување, велат од печатница „Киро Дандаро“

Редакција
Претседателот на Државната изборна комисија (ДИК), Оливер Деркоски и членови на ДИК денеска го следеа процесот на преземање и дистрибуција на гласачкиот материјал што го...
Македонија

За печатење на гласачкото ливче за референдумот за името ќе бидат потрошени 13 милиони денари

Редакција
Државната изборна комисија го утврдува изгледот на гласачкото ливче за референдумот закажан за 30 септември. Печатницата „Киро Дандаро“ е избрана да ги печати ливчињата, а...