еМагазин

Tag : книжарница

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Нова книжарница на ТРИ во Скопје

Редакција
Издавачки центар ТРИ најавува отворање на уште една книжарница во центарот на градот, овој пат во Трговскиот центар Зебра во Капиштец. Познати по одличниот избор...
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Матица македонска“ отвори книжарница-галерија

Редакција
Книгоиздателството „Матица македонска“ отвори книжарница – галерија, која се наоѓа спроти плоштадот ВМРО во Скопје, информираат од таму. „Во добро конципираниот салон, љубителите на книгата...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) Отворена нова книжарница на „Литература.мк“ на Широк Сокак во Битола

Редакција
На најфреквентното шеталиште во Битола, Широк Сокак, официјално беше отворена новата книжарница на „Литература.мк“. Почетокот на новата приказна на „Литература.мк“ во градот на конзулите беше...