еМагазин

Tag : книжарница

Убава приказна

Прва книжарница на тркала: Нов концепт на промовирање на книжевните вредности

Редакција
Издавачката куќа „Антолог“ од Скопје со големо задоволство информира дека од денеска е побогата за уште една книжарница, но овој пат книжарница на тркала –...
CHECK IN

(Фото) Почнува со работа Cafe Literatura: Најубавото кафе во најголемата книжарница во Македонија – Literatura.mk Superstore

Редакција
Во рамките на најголемата книжарница во Македонија – Literatura.mk Superstore, што беше отворена минатата недела во соработка со „Скопје сити мол“, денеска (29.05.2020) почнува со работа Cafe...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Видео) Влатко Стефановски трио на отворањето на најголемата книжарница „Литература.мк“

Редакција
Со концерт на Влатко Стефановски Трио, кој можеше да се проследи онлајн преку социјалните мрежи, вчеравечер (20.05.2020) свечено беше отворена новата суперпродавница на „Литература.мк“ –...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Денеска се отвора најголемата и најубавата книжарница во Македонија

Редакција
Скопје ја доби најголемата книжарница во Македонија! Новата суперпродавница на „Литература.мк“, која е со површина од 500 м², свечено ќе биде отворена вечерва во 20 часот,...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Нова книжарница на ТРИ во Скопје

Редакција
Издавачки центар ТРИ најавува отворање на уште една книжарница во центарот на градот, овој пат во Трговскиот центар Зебра во Капиштец. Познати по одличниот избор...
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Матица македонска“ отвори книжарница-галерија

Редакција
Книгоиздателството „Матица македонска“ отвори книжарница – галерија, која се наоѓа спроти плоштадот ВМРО во Скопје, информираат од таму. „Во добро конципираниот салон, љубителите на книгата...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) Отворена нова книжарница на „Литература.мк“ на Широк Сокак во Битола

Редакција
На најфреквентното шеталиште во Битола, Широк Сокак, официјално беше отворена новата книжарница на „Литература.мк“. Почетокот на новата приказна на „Литература.мк“ во градот на конзулите беше...