еМагазин

Tag : коронавирус

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Поради коронавирусот, да не си Кинез деновиве

Редакција
По светов поради корнавирусот се шири масовна хистерија за Кинезите. Едни од омилените туристи, сега полека, но сигурно, стануваат најнепожелните. Од нив се откажуваат и...
Свет ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Сами се бодрат пеејќи: Емотивни снимки од кинескиот град Вухан кој е во карантин поради коронавирусот

Редакција
Снимките на кои жителите (кои не смеат да ги напуштаат своите домови) на кинескиот град Вухан, кој е во карантин поради епидемијата на коронавирус, здружено...
Свет ТОП СТОРИИ

Од коронавирусот во Кина починаа 106 лица, заразени околу 4.500

Редакција
Бројот на починати од коронавирусот во Кина надмина 100, а потврдено е дека има повеќе од 4.500 заразени, пренесува Си-Ен-Ен, наведувајќи дека американските власти веќе...
Свет ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Неконтролирано тресење: Како изгледа заразен од коронавирусот

Редакција
Снимка од пациентка во болница во Вухан во Кина покажува што им се случува на лицата заразени со коронавирусот. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Кои се симптомите на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ќе се скенираат патници од Истанубл и Дубаи, од утре превентивни мерки за коноравирусот

Редакција
Простор за паника од корона вирусот во земјава не постои, но ќе се преземат превентивни мерки и од утре ќе се скенираат со термална камера...
Свет ТОП СТОРИИ

Кои се симптомите на коранавирусот

Редакција
Од коронавирусот кој се прошири во неколку земји низ светот, во Кина досега починале 54 лица, а 324 се во критична состојба, објавија кинеските медиуми....
Свет ТОП СТОРИИ

Кинескиот град Вухан во сообраќајна изолација заради коронавирусот

Редакција
Во кинескиот деветмилионски град Вухан, во кој беше регистриран првиот случај на новиот тип на коронавирус, ќе бидат затворените сите сообраќајни и транспортни мрежи, а...