еМагазин

Tag : криумчарење

Македонија

Обвинителството нареди истражна постапка против девет лица за криумчарење мигранти

Редакција
Јавното обвинителство на Република Македонија соопшти дека е издадена наредба за истражна постапка против девет лица осомничени за кривично дело „организирање група и поттикнување на извршување...
Македонија

(ВИДЕО) Сузбиена група која организирала криумчарење мигранти со фалсификувани патни исправи до САД и Канада

Редакција
Во текот на вчерашниот ден Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал на Министерството за внатрешни работи во координација со Јавното обвинителство за гонење...