еМагазин

Tag : Кунгуловски

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Доктор Кунгуловски јавно прашува зошто се чудни резултатите од ПЦР тестирањата во македонските лаборатории

Редакција
Доктор Горан Кунгуловски на својот Фејсбук профил јавно прашува зошто се чудни резултатите од ПЦР тестирањата во македонските лабаратории. “Што се случува со PCR лабораториите...
ЖИВОТ

(ВИДЕО) Кунгуловски: Во наредните неколку месеци, година, две, три, пет, сите ќе се заразиме со Ковид-19, без разлика дали сме вакцинирани или не

Редакција
Во интервју за Топ тема на телевизијата Телма, Д-р Горан Кунгуловски од клиниката “Жан Митрев вели дека во наредните неколку месеци, година, две, три, пет,...
ЖИВОТ

Доктор Кунгуловски: Пикот го очекуваме на почетокот на септември

Редакција
Пикот на новиот бран на Ковид-19 го очекуваме на почетокот на септември, а со мерките задоцнивме, вели во интервју за ТВ24 доктор Горан Кунгуловски. -Пикот...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Доктор Кунгуловски: Прележаните од Ковид-19 имаат слична заштита како и вакцинираните, од каде излезе оваа со 45 дена

Редакција
Доктор Горан Кунгуловски на својот Фејсбук профил пишува дека прележаните од Ковид-19 имаат слична заштита како и вакцинираните. “За прележаните. Пред да се појави делта...
ЖИВОТ

Доктор Кунгуловски: Вакцинирајте се, не дозволувајте лоши информации, инает или неукост да доведат до семејни трагедии

Редакција
Доктор Горан Кунгуловски на својот Фејсбук профил ги повикува граѓаните да се вакцинираат и да не дозволуваат лошите информаци, инаетот или неукоста да доведат до...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Доктор Кунгуловски објаснува зошто треба да се вакцинирате против Ковид-19

Редакција
Ви го пренесуваме постот кој на Фејсбук го сподели доктор Горан Кунгуловски, кој објаснува зошто треба да се вакцинираме против Ковид-19. “Ајде да пристапиме логички...
ЖИВОТ

Доктор Кунгуловски: Немате право да не се вакцинирате и да го загрозувате правото на живот на другите

Редакција
Ви го пренесуваме последниот пост на доктор Горан Кунгуловски, објавен на неговиот Фејсбук профил. “Најголемите водилки во животот ми се здравиот научен скептицизам и човечкото...
ЖИВОТ

Доктор Кунгуловски објаснува за делта сојот и вакцините и прогнозира кога ќе имаме нов пик

Редакција
Доктот Горан Кунгуловски во анализа на Фејсбук објаснува за делта сојот, преносливоста на овој сој, моќта на вакцините и прогнозира кога ќе имаме нов пик....
ЖИВОТ

Кунгуловски за СП: Невакциниран и непрележан човек има многу мали шанси да не се зарази со делта сојот

Редакција
Доктор Горан Кунгуловски, биоинженер во лабораторијата за генетика и персонализирана медицина во клиниката „Жан Митрев“, на прашање на „Слободен печат“ какви изгледи да се спаси...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Д-р Кунгуловски за мутациите на Ковид-19 во Македонија: Среќа во несреќа е што бразилскиот и јужно-африканскиот сој не се попреносливи од британскиот

Редакција
Д-р Горан Кунгуловски на својот Фејсбук-профил се осврна околу можноста за ширење на новите мутации на Ковид-19 во Македонија, какви што се бразилскиот и јужно-африканскиот...