еМагазин

Tag : лајка

Бизнис ТОП СТОРИИ

И директорот на ЈП Лајка, Воислав Димитровски поднесе оставка

Редакција
Оставка поднесе и Воислав Димитровски, директор на ЈП Лајка Скопје. “Почитувани, Пред 10 месеци ја имав честа да бидам назначен како в.д. директор на Јавното...
Локално

Воислав Димитровски нов в.д. директор на ЈП „Лајка“

Редакција
Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, ја разреши од функцијата Тина Петрушевска и за в.д. директор на јавното претпријатие „Лајка“ го назначи Воислав Димитровски. Како...
ЖИВОТ

(Галерија) Американската амбасадорка Брнз со сопругот во посета на „Лајка“

Редакција
Американската амбасадорка Кејт Брнз, придружувана од својот сопруг Лери Скот Гејџ, денеска беше во посета на ЈП „Лајка“. Директорката на ЈП „Лајка“, Тина Петрушевска ја...
Локално

Куче кое нападна деца во скопски Аеродром, вдомено во затворот Шутка

Редакција
КПУ Затвор – Шутка го вдоми напуштениот германски овчар кој нападна деца, информираа вчера од ЈП „Лајка“ Скопје. “Германскиот овчар кој нападна деца во скопската...
Локално ТОП СТОРИИ

Пи-ар тимот на Шилегов во елан: По „струјниот удар“, градоначалникот помага да се вдоми слатко кутре

Редакција
„Проектот за реконструкција на стационарот “Лајка” е во завршна фаза. Наскоро започнуваме. А да. 🙂 Во меѓувреме, ова слатко кученце е за вдомување. Истретирано и здраво. Ако...