еМагазин

Tag : Лавров

Македонија ТОП СТОРИИ

Што кажа Лавров за Македонија, името, Македонците, Бугарија, Балканот и Западот

Редакција
Нема никаква дилема, рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, беше главната ѕвезда на министерскиот Самит на ОБСЕ во Скопје, сакал некој да го признае...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Кој го испровоцира Лавров во Скопје?

Редакција
Руската амбасада во Македонија на својот профил на Х (Твитер) објави фотографија на која се гледа лист хартија на кој рачно е напишано дека местото...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Со кој се сретна Лавров во Скопје?

Редакција
Македонскиот премиер Димитар Ковачевски и македонскиот претседател Стево Пендаровски не се сретнаа со рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, кој е во Скопје за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Бугарија не дала дозвола, авионот на Лавров стигнал во Скопје преку Грција и Турција

Редакција
Бугарија не дозволила прелет на авионот на рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, кој синоќа пристигна во Скопје за да учествува на министерскиот Самит...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео+фото) Лавров слета во Скопје, Блинкен одлета

Редакција
Во Скопје не се сретнаа рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров и државниот секретар на САД, Ентони Блинкен. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Кој е Сергеј Лавров,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Шефот на украинската дипломатија Кулеба поради Лавров нема да дојде во Скопје

Редакција
Поради доаѓањето на рускиот министер за надворешни работи, Сегеј Лавров во Скопје за министерскиот Самит на ОБСЕ, во Македонија нема да дојде неговиот украински колега,...
Македонија ТОП СТОРИИ

За рускиот министер Лавров се уште не се знае, американскиот државен секретар Блинкен ќе дојде во Скопје за Самитот на ОБСЕ

Редакција
Ентони Блинкен, државниот секретар на САД ќе дојде во Скопје за министерскиот Самит на ОБСЕ, а за рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, поради...
Македонија ТОП СТОРИИ

Се уште неизвесно доаѓањето на рускиот министер Лавров во Скопје, за министерката Петровска тој не е добредојден

Редакција
Денеска или утре ќе биде познато дали рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров ќе дојде во Скопје за престојниот министерски Самит на ОБСЕ. За...
Свет ТОП СТОРИИ

Преговорите за мир во Украина се можни само со нов светски поредок, без американска доминација, порача рускиот министер Лавров

Редакција
Преговорите за мир во Украина се можни само доколку имаат за цел да воспостават „нов светски поредок“ без американска доминација, изјави во Турција рускиот министер...
Македонија

Под прашање беше одржувањето на Отворен Балкан во Охрид ако Лавров дојдеше во Србија, вели Османи

Редакција
Под прашање било ставено дури и одржувањето на состанокот на Отворен Балкан во Охрид доколку се случеше посетата на рускиот министер за надворешни работи на...