еМагазин

Tag : ливче

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Нов милионер во Sport Life: Мајсторија во Тетово со пет пара на тикет

Редакција
Одличен викенд за играчот на Sport Life во Тетово. Со само 5 погодени пара на тикетот и тој се запиша во клубот на „милионери“ на...
ЖИВОТ

Љупчо Николовски добил седмица на Лото, ама на неуплатено ливче

Редакција
Генералниот секретар на СДСМ, но и носител на листа во Изборна единица 3, Љупчо Николовски на Фејсбук сподели анегдота од детството, во која добил 7...
Локално

Со мобилен го фотографирал гласачкото ливче

Редакција
СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Ќ.(26) од село Велушина за сторено кривично дело “повреда на тајноста на гласањето“, инфофмира МВР. На 21.04.2019 година во...
Локално

Го уапсиле бидејќи го фотографирал гласачкото ливче

Редакција
На 21.04.2019 година во 18.20 часот во СВР Битола било пријавено дека во с.Острец, битолско, на гласачко место бр.156, С.Ќ.(26) од с.Велушнина со мобилен телефон...
Локално

Гевгеличанец го снимал гласачкото ливче

Редакција
На 21.04.2019 година во 18.50 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на гласачко место бр.349 во Гевгелија, Т.Д.(34) од Гевгелија со мобилен телефон...
Македонија

Приведено лице за фотографирање гласачко ливче во Аеродром

Редакција
Едно лице е приведено бидејќи го фотографирало гласачкото ливче, потврдија од МВР за МИА. Инцидентот се случил на гласачко место во градинката „Срничка“ во Општина...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Петмина гостиварци со два тикети во обложувалница заработија 126 илјади евра

Редакција
Гостиварците Давор Ѓуровски, Александар Јаневски, Дарко Дамјановски, Дејан Дамјановски и Марио Тримчевски ја остварија една од најголемите добивки во спортското обложување во Македонија. Тие на...