еМагазин

Tag : мандатар

Македонија ТОП СТОРИИ

Денеска почнува седницата за избор на нова Влада, гласањето се очекува во недела пред полноќ

Редакција
Во Собранието денеска во 11 часот треба да почне 60-та седница, со единствена точка на дневен ред Избор на Влада на Република Северна Македонија. Новата...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Што пишува во предлог-програмата за работа на новата Влада

Редакција
Во 2022 година прв и основен приоритет ќе претставува националниот одговор на енерегетската криза, пишува во Предлог-програмата за работа на Владата за периодот 2022–2024 година...
Македонија ТОП СТОРИИ

Димитар Ковачевски избран за мандатар на новата влада

Редакција
Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски на Фејсбук соопшти дека на вечерашниот Централен одбор (ЦО) на партијата ја добил довербата да биде мандатар на новата влада....
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев: За кадровските решенија што ќе ги предложи Алтернатива, ќе одлучува новиот мандатар

Редакција
Кадровските решенија што ќе ги предложи Алтернатива за министри и заменици министри ќе го чекаат новиот мандатар за да бидат избрани во Собранието. -Владата околу...