еМагазин

Tag : Марјан Стаменковски

Македонија

Поради неговата здравствена состојба, одложено сведочењето на Марјан Стаменковски за „Талир„

Редакција
Сведочењето на Марјан Стаменковски од „Доказ М” за случајот „Талир” судот одлучи да го одложи на следната судска расправа поради неговата здравствена состојба. Ова судот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Апелација му ја намали казната на сопственикот на порталот „ДоказМ“

Редакција
Апелациониот суд Скопје ја одби како неоснована жалбата на Основното јавно обвинителство Скопје во врска со случајот „ДоказМ“, а жалбите на обвинетиот Марјан Стаменковски, сопственик...
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителството бара повисока казна за сопственикот на „ДоказМ“, а одбраната укинување на пресудата

Редакција
Јавното обвинителство бара повисока казна, а одбраната повторување на постапката за случајот „ДоказМ“ во кој е обвинет сопственикот на истоимениот портал, Марјан Стаменковски. Според Обвинителството,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Одбиено барањето на сопственикот на „ДоказМ“ за иземање на обвинителот Рајчев

Редакција
Апелацискиот суд Скопје денеска го одби барањето на обвинетиот Марјан Стаменковски, сопственик на порталот „Доказ М“, за иземање на обвинителот Сашо Рајчев од случајот „ДоказМ“....
Македонија

Рајчев: Наводите на Марјан Стаменковски се невистини, ќе поднесам тужба за клевета

Редакција
Сметам дека денешното барање е еден од начините да се одолговлекува постапката и да се прават сензации како што се правеа сензации и во текстовите...
Македонија

Поради барање за изземање на обвинителт Рајчев, Апелација ја одложи седницата за случајот за сопственикот на „ДоказМ“

Редакција
Поради барање за изземање на јавниот обвинител Сашо Рајчев од случајот „ДоказМ“, Апелациониот суд Скопје ја одложи денешната јавна седница за 19 мај. Како што...
Македонија

Сопственикот на „ДоказМ“ побара изземање на обвинителот Рајчев од постапката во Апелација

Редакција
Сопственикот на порталот „ДоказМ“, Марјан Стаменковски, на денешната јавна седница во Апелациониот суд Скопје, побара изземање на јавниот обвинител Сашо Рајчев од постапката. Според обвинетиот,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Три години и еден месец затвор и парична казна од 5.000 евра за Марјан Стаменковски, сопственикот на „ДоказМ“

Редакција
Единствена казна затвор од три години и еден месец и парична казна од пет илјади евра за сопственикот на порталот „ДоказМ”, Марјан Стаменковски, објави денеска...
Македонија ТОП СТОРИИ

Сопственикот на „ДоказМ“, Стаменковски повторно хоспитализиран

Редакција
Сопственикот на порталот „Доказ“, Марјан Стаменковски денеска од затворот во Шуто Оризари е пренесен во Градската болница „8 Септември“, откако повторно се пожалил на болки...
Македонија ТОП СТОРИИ

Сопственикот на „ДоказМ“, Стаменковски од затвор пренесен во болница

Редакција
Марјан Стаменковски, сопственик на „ДоказМ“ кој е во притвор во затворот „Скопје“, ноќеска е пренесен во болница, објави „Макфакс“. Откако била повикана Брза помош, која...