еМагазин

Tag : Марија Захарова

Свет ТОП СТОРИИ

Има многу барања за билатерални средби со Лавров, вели портпаролката на руското МНР, Захарова

Редакција
Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров ќе има голем број на билатерални средби во рамки на состанокот на министрите за надворешни работи на ОБСЕ,...
Свет ТОП СТОРИИ

Одговор „тежок и во корист на Русија“: Захарова со закани кон земјите кои протераа руски дипломати

Редакција
Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека земјите кои протераа руски дипломати нема да ги затворат руските амбасади, бидејќи во спротивно...
Македонија

Москва: Русија не се мешаше во внатрешните работи на Македонија, туку тоа го стори Вашингтон

Редакција
Без оглед на обвинувањата на американските претставници на сметка на Русија, Москва не се мешаше во внатрешните работи на Македонија, туку тоа го стори Вашингтон,...