еМагазин

Tag : Марта Наумовска Грнарова

Канцеларија ТОП СТОРИИ

Марта Наумовска Грнарова: Понекогаш и спијам во канцеларија

Петре Димитров
Канцеларијата на Марта Наумовска Грнарова, сопственичката на македонската компанија за производство на радијатори и мебел, „Завар компани„, е школски пример како одлично да го вметнете...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Видео/Галерија) На прославата на компанијата „Завар“, Џијан Емин со концерт на инструменти изработени во фабриката

Редакција
На прославата на 30-годишината од работењето на семејната компанија „Завар“ во Македонска филхармонија, гостите во малата сала, беа сведоци на невообичаен концерт приреден од ненадминливиот...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Семејната компанија „Завар“ прослави 30 години постоење: Кога од иноксот создавате уметност

Редакција
Македонската семејна компанија за заварување и производство на производи од инокс „Завар“ прослави 30 години постоење. Најголемиот успех на оваа компанија е што стана лидер...
На кафе во Кантина

Наумовска Грнарова: Да си исполнет и среќен, тоа е најголем успех

Силвана Жежова
Кога на радијаторите ќе им дадеш една уметничка вредност, притоа во просторот се претопуваат во концепцијата на уредувањето на ентериерот и се дизајнерско дело, тогаш...