еМагазин

Tag : мартин

Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Потребна е помош за лекување во САД: Мартин боледува од редок и агресивен тип на тумор што ја уништува коската на првиот пршлен

Редакција
Четиригодишниот Мартин боледува од агресивен тип на тумор што ја уништува коската на првиот пршлен. Локацијата е екстремно опасна за животот на Мартин и мора...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Мапа на пребарана површина: Потрагата по Мартин продолжува од страна на грчките служби и волонтерите

Редакција
На Фејсбук-групата „Сите за Мартин“ објавена е мапа на пребарана површина во потрагата по Мартин Јовановски од страна на грчките служби и волонтерите. „Површината со...
Македонија ТОП СТОРИИ

Две седмици од исчезнувањето на Мартин на Халкидики: Авион денеска ќе го прелета и делот околу Еврос и островот Тасос

Редакција
Спасувачите волонтери и денеска продолжуваат со потрагата во поширокиот дел на Халкидики и во Егејското Море за пронаоѓање на Мартин, кој пред точно две седмици,...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Пронајдени црни шорцеви на плажата Катерини, постои сомнеж дека се на Мартин

Редакција
Црни шорцеви заплеткани во алги на плажа во Катерини, фрли ново светло во потрагата по исчезнатиот Мартин Јовановски на Халикидики. Имено, граѓанин до Грчката спасувачка...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

(Видео) Потрагата по Мартин продолжува и денеска – потребни се волонтери, параглајдери, луѓе кои поседуваат дронови

Редакција
Грчката спасувачка служба (ОФКАТХ) и денеска ја продолжи потрагата по Мартин Јовановски, кој пред седум дена заедно со двајца другари беше повлечен од морските струи...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Шести ден на Халкидики продолжува потрагата по Мартин

Редакција
Крајбрежната служба на Грција и спасувачките екипи и денеска, шести ден по ред, ја продолжуваат потрагата по исчезнатиот македонски државјанин на Халкидики, јави дописничката на...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Иван, кој беше спасен на Халкидки упати апел за собирање на средства за семејството на Мартин по кој се уште се трага

Редакција
Иван, едно од трите момчиња кое беше спасено на Халкидики, упати апел на социјалните мрежи за помош на семејството на Мартин Јовановски, по кој, се...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Мартин се бара и со подводен дрон

Редакција
И денеска продолжува потрагата по исчезнатиот Мартин Јовановски (31) на Халкидики, а грчките медиуми пренесуваат дека спасувачките служби го бараат и со подводен дрон. ПОВРЗАНИ...