еМагазин

Tag : мејл

Техно

Падна мејл-серверот на Yahoo: „Уште само ова ви требаше“

Никола Осило
Милиони корисници на вебмејл-серверот на Yahoo утрово се разбудија со блокада на нивните мејлови поради пад на системот на оваа компанија. На социјалните мрежи има...
Свет ТОП СТОРИИ

Што откри Викиликс: Зошто Хилари Клинтон му е лута на Асанж

Редакција
По апсењето на Џулијан Асанж, еМагазин во серијал Ве потсетува на најголемите откритија на Викиликс. ХИЛАРИ ФАВОРИЗИРАНА ПРЕД БЕРНИ САНДЕРС Во 2016 година Викиликс објави...