еМагазин

Tag : Миле Бошњаковски

Македонија ТОП СТОРИИ

Владинот портпарол Бошњаковски заминува на функцијата генерален секретар во Кабинетот на претседателот Пендаровски

Редакција
Миле Бошњаковски денеска на прес-конференција во Владата соопшти дека ова е негов последeн прес во својство на владин портпарол и дека заминува во Кабинетот на
ЖИВОТ

Бошњаковски: Нема простор за паника поради МРСА, преземени се сите неопходни мерки

Редакција
По спроведени контролни брисеви на вработените не постои простор за паника во врска со откриените случаи на инфекција со бактеријата МРСА во основното училиште во
Македонија

По средбата на Заев со Адеми, ќе се знае дали ќе се поништи дел од конкурсот на Министерството за култура

Редакција
По средбата на премиерот, Зоран Заев со министерот за култура Асаф Адеми ќе се знае дали ќе се поништи дел од конкурсот на Министерството за
Македонија

Владата сака уставните амандмани да ги дефинира заедно со опозицијата заради национален консензус

Редакција
Владата ќе пристапи на изработка на уставните амандмани дури откако ќе заврши работата во Собранието со изгласување на потребата за нивно изготвување и најдобро е