еМагазин

Tag : мисија

Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Запознајте ги припадниците на нашите сили кои несебично помагаа по земјотресот во Албанија

Редакција
Заменик претседателот на Владата и министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски и заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, заедно со директорот...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Од тензиите во Иран не видовме дека Индија лансираше ракета на Месечината

Никола Осило
Растат тензиите меѓу Западот и Иран, а посебно откако Исламската Република објави дека уапсила 17 шпиони на ЦИА и дека дел од нив веќе се...