еМагазин

Tag : парфем

Техно

Шминка, аксесоари, гаџети – must have во секоја женска чанта

Редакција
Без разлика на тоа дали се работи за класична, минијатурна или деловна, едно е сигурно – чантите се моден додаток и омилен дел од гардеробата...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) AVON испишува ново поглавје во својата историја и го лансира новиот мирис Her Story како признание за секоја жена

Редакција
На самиот праг од 2020-та година AVON и официјално стана дел од семејството на Natura & Co., креирајќи ја четвртата по големина козметичка групација во...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Avon го лансира Attraction Sensation, првиот мирис кој ги буди петте сетила

Редакција
Неодоливиот акорд на кожа е во срцето на Attraction Sensation за НЕА и НЕГО, поврзувајќи ги партнерите со интензивна и стимулирачка моќ која е едноставно...
ЖИВОТ

Во потрага по совршениот подарок за жените во Вашиот живот

Редакција
Во пресрет на денот на жената, кога настанува една сè општа позитивна шопинг еуфорија во потрага по совршениот подарок за жените, сигурно добро ќе ви...
Забава

(Фото) Лила Филиповска го покажа раскошното деколте во нова реклама за парфеми

Редакција
Една од најпознатите македонски ТВ водителки, Лила Филиповска во нова реклама за парфеми ги покажа своите атрибути. „Дами, еден маж никогаш нема да ја запомни...
ЖИВОТ

Маскарата Big&Extreme Volume и парфемот Far Away Rebel: Новитети од AVON создадени за смелите и несекојдневни девојки!

Редакција
AVON започнува потрага по новата урбана, оригинална и несекојдневна девојка. Дали си тоа токму ти? Во пресрет на есента и новата сезона, козметичкиот гигант AVON...