еМагазин

Tag : Авон

БАШ НИ Е ЌЕФ

AVON Фондацијата за жени донира 7.000 долари на кризниот центар „Надеж“ за поддршка на СОС линијата и згрижувачкиот центар

Редакција
АVON Фондацијата за жени ја објавува финансиската поддршка од 1 милион долари распределена во грантови наменети за 50 центри и хуманитарни организации ширум светот. Грант-програмата...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) AVON испишува ново поглавје во својата историја и го лансира новиот мирис Her Story како признание за секоја жена

Редакција
На самиот праг од 2020-та година AVON и официјално стана дел од семејството на Natura & Co., креирајќи ја четвртата по големина козметичка групација во...
ЖИВОТ

#ПроговориСлушни – светска кампања на AVON против родовото насилство

Редакција
AVON и Фондацијата за жени на AVON го објавија партнерството со Светската асоцијација на женски водичи и извидници (World Association of Girl Guides and Girl...
ЖИВОТ

Преку 50.000 луѓе направија #ПаузаЗаПреглед – направи и ти!

Редакција
Живееме во динамично време, но модерната технологија денес ги поврзува луѓето на многу едноставен начин, менувајќи ги во целост нивните навики и потреби. Технологијата ни...
БАШ НИ Е ЌЕФ

AVON ја лансира Distillery, колекција која ја застапува чистата убавина без компромиси

Редакција
Слушајќи го гласот на бројните добро информирани и општествено одговорни потрошувачи, AVON ја лансира Distillery, линија на вегански и алерго-тестирани производи за нега на кожа...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Видео) AVON лансира два фантастични новитети за да го одбележи 15-годишниот јубилеј од постоењето на својот најпознат мирисен бренд ТТА

Редакција
Како се менува љубовта со текот на времето? Едноставно, таа станува поекспресивна и постепено се гради, со што станува уште поскапоцена. Истото важи и за...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Avon го лансира Attraction Sensation, првиот мирис кој ги буди петте сетила

Редакција
Неодоливиот акорд на кожа е во срцето на Attraction Sensation за НЕА и НЕГО, поврзувајќи ги партнерите со интензивна и стимулирачка моќ која е едноставно...
ЖИВОТ

Витамин Ц со 30 портокали во 1 шише: Новиот супермоќен серум со чист витамин Ц од Anew

Редакција
Avon, првата компанија која го стабилизира витаминот Ц во 1996та година и е пионер во иновациите за нега  на кожа, го претставува ANEW серумот со...
ЖИВОТ

(Галерија) Jапонски ритуали, корејски тајни за блескава кожа: AVON ги лансира новите колекции за нега на кожа и тело

Редакција
AVON ги лансира новите колекции за нега на кожа и тело Mission, K-Beauty и Encanto: спој на најдоброто од далечните краеви на планетата за вистинско...
ЖИВОТ

Нов парфем од АВОН: Со „Eve Truth“ мирисајте заводливо како Ева Мендез

Редакција
Модерните жени чувствуваат преголем притисок да постигнат сé и да надминат сé она што често им предизвикува несигурност и нелагода. Но вистината е дека сите...