еМагазин

Tag : пауза

Свет

Паузирано тестирањето за вакцината на Оксфорд, откако еден од учесниците се разболел

Редакција
„Астра Зенека“ која беше во најтесниот круг на компании кои развиваат вакцина против Ковид-19, објави дека ќе паузира со истражувањето. Оваа вакцината развиена со Универзитетот...
ЖИВОТ

Преку 50.000 луѓе направија #ПаузаЗаПреглед – направи и ти!

Редакција
Живееме во динамично време, но модерната технологија денес ги поврзува луѓето на многу едноставен начин, менувајќи ги во целост нивните навики и потреби. Технологијата ни...
Македонија ТОП СТОРИИ

За да може Јанкулоска да го дои синот, рочиштата за „Титаник“ ќе траат до 18 часот и со паузи

Редакција
Судењето за предметот „Титаник“ на СЈО на кој се присутни сите обвинети ќе продолжи во 13 часот. Судијата Осман Шабани даде пауза од еден час,...