еМагазин

Tag : печурки

Локално ТОП СТОРИИ

Жена од охридско што се изгубила берејќи печурки, пронајдена е денеска

Редакција
Жена од охридското село Горно Среднорече, која вчера берејќи печурки се изгубила, е пронајдена во раните утрински часови. Регионалниот ЦУК Охрид, повикувајќи се на информации...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Годинава низ македонските планини може да се забележат огромни печурки кои достигнуваат и до 10 килограми

Редакција
Македонските планини годинава изобилуваат со печурки, сведочат планинарите, но и берачите на шумски плодови. Топлото време и влагата, придонесуваат не само да ги има во...
Да помогнеме

Димитар Мицковски од Демир Хисар заминал по печурки и 12 дена е исчезнат

Редакција
На социјалните мрежи се споделува апел за пронаоѓање на лицето Димитар Мицковски од Стругово, Демир Хисар кој е исчезнат веќе 12 дена. Висок е 180...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Владимир Путин во срцето на Сибир за 67. роденден: Собираше печурки

Редакција
Прес-службата на рускиот претседател Владимир Путин објави видео од прославата на неговиот 67. роденден. Путин заедно со министерот за одбрана Сергеј Шојгу со хеликоптер одлетаа...
Свет

Денвер стана првиот град што ги декриминализира халуциногените печурки

Редакција
Американскиот град Денвер стана првиот град во земјата што ќе ја декриминализира употребата на халуциногени печурки, откако жителите ја прифатија иницијативата на референдум. Во корист на...