еМагазин

Tag : педофилија

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Јавноста шокирана: Приказната на актерката Милена Радуловиќ за силувањето од страна на „угледниот“ професор по глума Алексиќ го крена Балканот на нозе

Редакција
Српската актерка Милена Радуловиќ на нозе ја крена најпрво српската, а потоа и балканската јавност откако јавно проговори за нејзиното сексуално злоставување од страна на...
Балкан

Српскиот стилист и диџеј Срѓан Швељо уапсен за педофилија

Редакција
Српскиот стилист и диџеј Срѓан Швељо е уапсен под сомнение дека сексуално вознемирувал и злоупотребувал малолетни лица, пишува српски „Блиц“. Стилистот е уапсен откако малолетните...
Балкан

Близок соработник на Мицотакис осуден за педофилија

Редакција
Условна затворска казна од 28 месеци и парична казна од 20 илјади евра му одреди грчки суд на поранешниот пратеник на Нова демократија, Никос Георгиадис,...
Балкан

Во Суд во Лондон поднесени тужби против СПЦ за педофилија

Редакција
До Вишиот суд во Лондон се поднесени шест тужби против Српската православна црква (СПЦ) поради педофилија, кои се однесуваат на скандалот поврзан со пензионираниот епископ...