еМагазин

Tag : Пепелиште

Локално ТОП СТОРИИ

Пронајдено телото на момчето кое завчера се удави во Вардар кај неготинско Пепелиште

Редакција
Пронајдено е безживотното тело на момчето кое завчера се удави во реката Вардар кај неготинско Пепелиште, за МИА потврди Билјана Филипова, директор на Здравствен дом...
Локално ТОП СТОРИИ

Се уште не е пронајдено момчето кое исчезна во водите на Вардар кај неготинско Пепелиште

Редакција
Полицијата и припадници на специјална нуркачка единица на МВР и понатаму го бараат момчето кое вчера исчезнало во реката Вардар кај неготинско Пепелиште, потврди утрово...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Седумдесет и девет годишна жена од Пепелиште шие заштитни маски и ги подарува

Редакција
Седумдесет и девет годишна жена шие заштитни маски и ги подарува. Прва Станковиќ од неготинското село Пепелиште 22 години работела како хигиеничар во неготинската болница....
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Патниците од Пепелиште ќе бидат преместени во реновираниот Завод во Демир Капија

Редакција
Министерството за одбрана информира дека во текот на денешниот ден лицата сместени во Центарот за обука во Пепелиште – Криволак, ќе бидат преместени на нова...