еМагазин

Tag : пијан

Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Струмичанец возел автомобил со 2,34 промили алкохол

Редакција
Околу 09:50 часот полицијата денеска регистрирала 48-годишен струмичанец како управува автомобил марка „голф“ со струмички регистарски ознаки со 2,34 промили алкохол во крвта. Како што...
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Пијан возач „влетал“ во кафеана во Македонска Каменица

Редакција
Пијан возач „влетал“ во кафеана на магистралата А3 на влезот во Македонска Каменица. Очевидци на настанот велат дека ова е четврти пат како пијани возачи...
Локално ТОП СТОРИИ

Русин „мортус“ пијан возел шлепер на патот Прилеп-Кавадарци

Редакција
Вечерва (02.12.2020) околу 17:45 часот полициски службеници од мобилната сообраќајна единица на МВР на патот Прилеп-Кавадарци го приведоа Е.В.Б. (49) од Русија, кој управувал товарно...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ахмети вели дека Заев пиел ракија пред митинг, лидерот на СДСМ му порача дека никогаш не бил пијан

Редакција
Нивото на однесување на политичарите во предизборието секојдневно се спушта се пониско и пониско, а во тој правец е и изјавата на лидерот на ДУИ,...
Локално ТОП СТОРИИ

МВР со детали за давеникот во Охридско Езеро: Пијан влегол во вода со другарите, по што се удавил

Редакција
Вчера на Кејот на Охридското езеро беше пронајдено тело на 49-годишен маж. МВР денеска излезе со детали како се случила смртта. „На 03.07.2020 во 14:20...
Локално

Пијан граѓанин „малтретирал“ вработени на бензиска пумпа

Редакција
На  05.01.2019 во 01,30 часот во бензинска пумпа на бул. Србија С.Г (46) од  Скопје, кој бил под дејство на алкохол, го нарушил јавниот ред...