еМагазин

Tag : почеток

Македонија ТОП СТОРИИ

Нема пресуда за Мијалков за случајот „Тортура“, судењето се враќа на почеток

Редакција
Наместо пресуда за поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо Мијалков и шестмината припадници на некогашната полициска единица „Алфи“, Основниот кривичен суд...
Македонија ТОП СТОРИИ

Можно е одложување на почетокот на пописот, заради вакцинирање на попишувачите

Редакција
Проверка на попишувачите со ПЦР тестови е тешко да изведе, бидејќи треба секојдневно да се тестираат сите 6.000 попишувачи, да се чекаат резултатите, па потоа...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Денеска започнува Саем на книга и ќе трае до 14 септември

Редакција
Саемот за книга 2020 започнува денеска и ќе се одржи  до 14. септември на отворено во А1 Арена СЦ Борис Трајковски, кај Аква Паркот под...
Македонија ТОП СТОРИИ

Влада: Најмногу за датум за нас се „бореa“ Грција, Австрија, Словенија…

Редакција
Според извори од Владата, ниту една земја – членка на ЕУ не изразила сомнеж дека државата ги исполнила сите задачи за да добие датум за...