еМагазин

Tag : предупредување

Бизнис ТОП СТОРИИ

НЛБ банка предупредува на лажни СМС пораки за наводни поштенски пратки

Редакција
НЛБ банка предупредува дека повторно се забележани СМС пораки поврзани со наводни поштенски пратки и линк кој води до лажна веб страница на АД „Македонски...
Свет ТОП СТОРИИ

Русија го предупреди НАТО дека ќе се соочи со сериозни последици доколку се согласи да испрати мировници во Украина

Редакција
Русија го предупреди НАТО дека ќе се соочи со сериозни последици доколку се согласи да испрати мировници во Украина. Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, предупреди...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

УХМР со предупредување: Претпазливо движење покрај помалите реки и суводолиците

Редакција
Продолжува нестабилното време со повремени краткотрајни локални поројни врнежи од дожд, на места во вид на невреме придружувани со засилен ветер и појава на град,...
ЖИВОТ

Можни штети: МЗШВ ги предупредува земјоделците за обилни врнежи од 12 до 17 мај

Редакција
Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ) повикувајќи се на прогнозите на Управата за хидрометеоролошки работи, упати предупредување до земјоделците за можни обилни врнежи во...
Македонија ТОП СТОРИИ

По МВР и Амбасадата на САД со предупредување: Постои зголемен ризик од терористички напади во Северна Македонија

Редакција
Два часа по информацијата од МВР дека спречиле напад од страна на ИСИС, Амбасадата на САД во Скопје издаде безбедносно предупредување до своите државјани кои...