еМагазин

Tag : презентација

Забава

Фестивал “Запознај ја Преспа“ од 23 до 25 јуни

Редакција
Од 23 до 25 јуни, по петти пат тромеѓето на Преспанското Езеро е локација за автентичниот фестивал кој спојува музика, уметност, традиција, гастрономија и работилници...
БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Инфлацијата ќе достигне 3,1% и ќе се намали на 2,2 следната година, предвидуваат од ММФ

Редакција
Меѓународниот монетарен фонд (ММФ), во своите проекции презентирани во Светскиот економски преглед, очекува дека инфлацијата во Македонија во просек ќе достигне ниво од 3,1 проценти во...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Презентирано истражувањето „Европски навики за плаќање во 2019 година“

Редакција
На 19 февруари се одржа настан организиран од EOS Матрих  на кој темата беше презентација на истражувањето „Европски навики за плаќање“, кое EOS го спроведува...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Термалните камери на скопскиот аеродром досега не регистрирале сомнителен случај со корона вирус

Редакција
Термалните камери кои на скопскиот аеродром ги постави Министерството за здравство досега не регистрирале сомнителен случај со корона вирус, информираше денеска министерот за здравство, Венко...
БЕНЧМАРК

Инфо деновите за ИПАРД Програмата 2014-2020 продолжуваат и оваа недела

Редакција
Претставниците на Телото за управување со ИПАРД фондовите при Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство и Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој,...