еМагазин

Tag : принципи

Македонија ТОП СТОРИИ

Ковачевски: Посакуваме Бугарија да избере Влада, која ќе биде стопроцентно ориентирана на принципите на ЕУ

Редакција
Како држава сосед посакуваме Бугарија да избере политичка влада, која што ќе биде стопроцентно ориентирана кон придржување на принципите на ЕУ, кон принципите на проширување...
Македонија ТОП СТОРИИ

Димитров: За нас, како мала земја, принципите се егзистенцијално важни-oсобено по говорот на Путин, кога ја нарече Украина вештачка творба на Ленин

Редакција
Поранешниот вицепремиер за европски прашања и министер за надворешни работи Никола Димитров, вели дека зад агресијата врз Украина стои Владимир Путин и неговиот страв од...
Ретро ТОП СТОРИИ

Деветнаесет години подоцна: Се сеќаваме ли што пишува во Рамковниот договор?

Редакција
Изминаа 19 години од потпишувањето на Рамковниот договор којшто на денешен ден во Охрид го потпишаа лидерите на најголемите политички партии и претседателот Борис Трајковски....