еМагазин

Tag : прислужување

Македонија

Свиркачот Костовски на Верушевски му предал само околу 5% од вкупно прислушуваните материјали во УБК

Редакција
Со сведочење на свиркачот Звонко Костовски во Кривичниот суд денеска продолжи рочиштето за предметот Таргет-Тврдина на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Костовски, на прашање на обвинителката...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Афера прислушување на Обвинителството и Основен суд Скопје 1: Кој не бил прислушуван?

Редакција
Додека се уште се води судскиот случај за предметот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Таргет-Тврдина„, кој меѓудругото треба да покаже кој прислушувал нелегално над 20.000...