еМагазин

Tag : првачиња

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Бимилк ги изненади првачињата од социјално загрозените семејства по повод почетокот на учебната година

Редакција
Заеднички со четири невладини организации, Бимилк донираше училишни ранци и млечни производи за среќен почеток на училишната година на првачињата од социјално загрозени семејства. „Кога...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Ранци и комплетен прибор добија сите 280 првачиња од Радовиш под слоганот „Само делата се вистина“ од „Адора инженеринг“

Редакција
Среќен почеток на 280 првачиња од Радовиш со ранци и комплетен училишен прибор за да редат големи успеси во учењето и во животот им посакаа...
Македонија

Првачињата од септември ќе учат по новите наставни програми

Редакција
Првачињата во новата 2021/2022 учебна година ќе учат по новите наставни програми што денеска ги донесе Министерството за образование и наука (МОН) на предлог на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Веро подготви подароци за првачињата на своите вработени

Редакција
Вработените во Веро кои се родители на првачиња денеска, 1 октомври, имаат слободен ден од работа за да може да бидат со своите деца на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Сите детали: Објавен Протоколот за запишување на првчињата

Редакција
Владата го усвои Протоколот за запишување на ученици во прво одделение во основните училишта. Еве што пишува во него: “Запишувањето на ученици во прво одделение...