еМагазин

Tag : ред

Локално

Се тепале двајца на еден во автобус на ЈСП

Никола Осило
На 02.09.2019 во 01.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во автобус на ЈСП бр.57на бул.„Крсте Мисирков“ во Скопје, по претходна меѓусебна расправија, бил...
Локално

Ќе се воведува ред во паркирањето: ЈП ПОЦ ќе поставува блокатори на резидентни паркиралишта

Редакција
Јавното претпријатие за јавни паркиралишта „Паркинзи на Општина Центар“-Скопје, од 10-ти април (среда), започнува со воведување ред на резидентните паркиралишта, информираат од таму. Ќе се...
Локално

(Фото) Наместо ред, учество во хаосот: Полициски автомобил паркиран на велосипедска патека

Редакција
Граѓанската иницијатива „На точак“ на нивниот фејсбук профил објави фотографија од полициски автомобил паркиран на велосипедска патека. МВР наместо да создава ред за непречено и...