еМагазин

Tag : ревија

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Видео+Фото) Македонскиот модел Татјана Јанушева – Тати на ревија за брендот Фила во Париз

Редакција
Татјана Јанушева оваа сезона престојува во Париз и помеѓу другите проекти беше дел и од модната ревија на брендот ФИЛА каде за прв пат ја...
Забава ТОП СТОРИИ

(Фото) Нашата Ивана на модно шоу кај фантастичниот дизајнер Рик Овенс

Редакција
После ревијата на Долче и Габана која се случи во Милано, вчера прекрасната Ивана Манас имаше ревија за американскиот моден дизајнер Рик Овенс во Венеција....
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(ГАЛЕРИЈА) Македонскиот модел Ивана Манас учествуваше на ревија на Долче и Габана во Милано

Редакција
Минатата недела во Милано се одржа ревијата на дизајнерското дуо D&G каде што настапи македонскиот модел Ивана Манас. Откако ја обнови соработката со модната агенција...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Суптилна заводливост и колоритот на Африка – модна ревија на Lisca за пролет/лето 2020

Редакција
Во Порторож повторно беше топло. Lisca на традиционалната средба во Гранд хотел Бернардин ги покани партнерите од повеќе од 20 држави за да им ги...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Ивана Кнез со сензуална лимитирана колекција за роденденот

Редакција
Ивана Кнез за сите љубители на модата за својот роденден 2 aприл ќе ја претстави својата лимитирана колекција преку која пренесува порака да се надминете...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Убава вест: Александра стана дел од Revija bar & food

Редакција
Од Revija bar & food со задоволство соопштуваат дека Александра стана дел од нивниот тим на вработени. „Како и останатиот дел од нашиот тим таа...