еМагазин

Tag : социјални

БЕСПАРИЦА

Деца од семејства во социјален ризик ќе одат на седумдневен летен одмор

Редакција
Владата на денешната седница ја разгледа и усвои Информацијата за реализација на проектот за користење услуга за одмор и рекреација на деца од семејства со...
Балкан

(ВИДЕО) Хит на социјалните мрежи: Грчкиот премиер Мицотакис не може да си го облече палтото

Редакција
Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис стана хит на социјалните мрежи кај нашиот јужен сосед, откако се појави видео кое стана вирално, а на кое се гледа...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Англискиот на премиерот Заев ги „поцрвене“ социјалните мрежи

Редакција
Премиерот Зоран Заев вчера беше дел од дебатата што ја организира Атланскиот совет, а истата беше модерирана од Лорд Џорџ Робертсон, поранешен генерален секретар на...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Берни Сандерс „седи„ на клупа во Скопје: Мемињата со американскиот сенатор хит и во Македонија

Редакција
Додека бројни учесници на инагурацијата на новиот американски претседател Џон Бајден беа „стокмени„ од глава до пети, американскиот сенатор Берни Сандерс, кој пред неколку години...
Македонија

Бидете внимателни партиите во кампањата да не Ви ги злоупотребат личните податоци

Редакција
Дирекцијата за заштита на личните податоци на нејзината веб страница објави изјава за употребата на лични податоци во текот на политичките кампањи усвоена на 13...