еМагазин

Tag : сообраќајки

Македонија ТОП СТОРИИ

Лани 124 лица загинале во сообраќајки, 3.834 биле повредени

Редакција
Светскиот ден на сеќавање на жртвите од сообраќајни незгоди се одбележува од 1993 година, а во 2005 година Обединетите Нации го прогласи за светски ден...
Локално ТОП СТОРИИ

За два дена две жртви на патот Штип-Кочани, СВР Штип со апел до учесниците во сообраќајот

Редакција
За само два дена од Новата 2023 година на подрачјето на Полициската станица-Штип во сообраќајни несреќи загинаа две лица. На првиот ден од Новата година...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

МВР со апел до граѓаните за претпазливост: Измамници бараат пари од повозрасни лица за наводни сообраќајки

Редакција
Министерството за внатрешни работи денеска испрати апел до граѓаните да бидат претпазливи во комуникацијата со непознати лица, која е најчесто телефонска, да не наседнуваат на...
Локално

384 санкционирани возачи во Скопје: 138 за пречекорена брзина

Редакција
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (18.09) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје во...
ЖИВОТ

Младите Иван и Ана тргнаа на летување, а летнаа во провалија

Редакција
Со поставување скршено возило во Градскиот парк во Скопје и пораката „Тргнаа на летување, а летнаа во провалија… Иван (24) и Ана (19) го загубија...