еМагазин

Tag : судење

Македонија

Судењето за „Титаник 3“ на СЈО, почна од почеток, продолжува на 18 октомври

Редакција
Судењето за предметот на СЈО „Титаник 3“, во кој се обвинети Ејуп Аљими и Исмет Гури, затоа што како членови на Општинската изборна комисија во...
Македонија

Продолжува судењето за насилството во Собрание

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за настаните во Собранието на Република Македонија на 27 април минатата година. На минатото рочиште...
Македонија

Со сослушување на нови сведоци продолжува судењето за насилството во Собрание

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје со сослушување на сведоци продолжува судењето за настаните во Собранието на Република Македонија на 27 април минатата година. На минатото...
Македонија

Во судница се гледаа снимки од камерата на МВР: „Тортура“ на СЈО продолжува на 1 ноември

Редакција
На 1 ноември продолжува рочиштето за предметот „Тортура“ на СЈО со презентација на преостанатите видео материјали од камерите на МВР. По паузата денеска беа пуштени...
Македонија

Болест на судијката го одложи рочиштето за „Тотал“

Редакција
Поради болест на судијката Софче Гаврилова Ефремова одложено е денешното рочиште за предметот „Тотал“ на СЈО, во кој е обвинет новинарот Драган Павловиќ-Латас. Павловиќ-Латас е обвинет...
Македонија

Поранешниот бодигард на Спасовски за насилството во Собранието: Имаше многу малку полицајци, ми кажаа дека дел биле на одмор

Редакција
Со сведочење на Ацо Ангеловски, поранешен телохранител на Оливер Спасовски, во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за настаните во Собранието на Република Македонија на...
Македонија

Продолжува судењето за насилството во Собранието, ќе бидат сослушани четворица сведоци

Редакција
На денешното рочиште за настаните во Собранието на 27 април минатата година треба да бидат сослушани четворица нови сведоци – Ацо Ангеловски, Александра Богоевска Крстановска, Маријан...
Македонија

Поради болест на на обвинетиот Мартин Протуѓер, судењето за „Титаник“ одложено за 24 септември

Редакција
Поради болест на обвинетиот Мартин Протуѓер судењето за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за 24 септември. Адвокатот на Протуѓер, Дончо Наков, на...
Македонија

(ВИДЕО) Обвинетиот Игор Југ во суд го испрашуваше Заев за насилството во Собранието

Редакција
Премиерот Зоран Заев на сведочење во Кривичниот суд за настаните од 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија, одговарајќи на прашање на судијката...
Македонија

Министерот сведочеше за насилството во Собрание: „Еден од присутните рече Спасовски го заклавме Села, сега на ред си ти, па Заев“

Редакција
Беспомошност, страв за сопствените животи, разочараност и згрозенот од постапките на некои со кои што секојдневно се гледале и соработувале, почувствувал министерот за внатрешни работи Оливер...