еМагазин

Tag : трошок

Балкан ТОП СТОРИИ

Невакцинираните Грци на свој трошок ќе се тестираат за Ковид-19 најмалку еднаш неделно

Редакција
Рамката и начинот на кој ќе функционираат економијата и општеството во Грција во следниот период и рестрикциите кои се чини дека ќе важат само за...
Бизнис

Државата ќе ги подмири трошоците за ПЦР-тестови за странските туристи

Редакција
За да не биде дополнителен товар за потенцијалните туристи, ние соодветно ќе надоместиме ПЦР-тестовите да бидат направени од наша страна, односно, туристите кои што ќе...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Испитувањето на антитела за Ковид-19 повеќе нема да биде на трошок на државата, граѓаните ќе си плаќаат приватно

Редакција
Граѓаните повеќе нема да испитуваат антитела на државен трошок, откако Фондот за здравствено осигурување испратил допис до надлежните здравствени установи, во кој се вели дека,...
Македонија

Ако ВМРО-ДПМНЕ се откаже од потпретседател на Собранието, тоа ќе го стори и СДСМ, вели Заев

Редакција
Доколку ВМРО-ДПМНЕ се откаже од своето право на потпретседател во Собранието тоа ќе го стори и СДСМ. Ова на новинарско прашање денеска од Македонска Каменица...
Македонија ТОП СТОРИИ

Сами ќе си плаќаме за новите регистарски таблички со ознаката NMK?

Редакција
Согласно Договорот од Преспа кој од вчера е на сила, за најмногу четири месеци Министерството за внатрешни работи треба да почне да издава нови регистарски...