еМагазин

Tag : Љубомир Фрчкоски

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Љубомир Фрчкоски се разведе од сопругата Ирена

Редакција
Шефот на Мисијата на Македонија при Организацијата на Обединетите Нации (ООН) во Њујорк, Љубомир Фрчкоски се развел спогодбено од сопругата Ирена, објави Фокус. Сега веќе...
Македонија

Милошоски: „Фрчкоски не е за амбасадор во Обединетите Нации, ќе направам се да не не претставува“

Редакција
Претседателот на собраниската Комисија за надворешни работи и пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски смета дека Љубомир Фрчкоски не е за амбасадор во Обединетите Нации. „Колку...
Македонија

По тужбата на Фрчкоски: Судот донесе времена забрана за продажба на книгата на Андов „До атентатот и по него“

Редакција
Основниот суд Скопје-2 донесе одлука за времена мерка, забрана за продажба на книгата на Стојан Андов „До атентатот и по него“, по тужбата на Љубомир...
Македонија

(ВИДЕО) Фрчкоски: Бранко Црвенковски никогаш не се бавел со прашањето за спорот со името

Редакција
Професорот Љубомир Фрчкоски во Click Plus на ТВ 21 го коментираше ставот на поранешниот претседател Бранко Црвенковски, кој во изјава за медиумите рече дека го...